Rogelio 'Frijolitos' Jiménez Pons

 

Rogelio 'Frijolitos' Jiménez Pons

  • Översikt
  • Info & länkar
  • Diskussion

View this page in English on Filmanic

Rogelio 'Frijolitos' Jiménez Pons är en skådespelare. Han är känd för bland annat Nostradamus y el destructor de monstruos (1962) och El camino de la vida (2015).

Denna biografi har genererats automatiskt av Filmanic (vår snälla lilla bot).

 
 

Listor & Nyheter

TMDb Film.nu använder sig av The Movie Database API (TMDb) för vissa funktioner, men är inte på något sätt stödd eller certifierad av TMDb.

Handlar denna sida om dig? Uppgifterna har vi helt eller delvis fått från The Movie Database (TMDb). Du kan begära att vi tar bort alla personuppgifter vi har om dig genom att skicka ett mail till oss och inkludera adressen till denna sida (URL). Förklara även vem du är, så vi vet att du är personen som denna sida handlar om. För att radera dina uppgifter från TMDb måste du kontakta dem separat.

Rogelio 'Frijolitos' Jiménez Pons

Nominerad för utmärkelser
Utmärkelse Gala År Nominerad för
Ariel Award for Best Child Actor/Actress (The Road of Life) 12th Ariel Awards 1957 The Road of Life

Dela din mening om Rogelio 'Frijolitos' Jiménez Pons?

Starta en diskussion om Rogelio 'Frijolitos' Jiménez Pons med dina vänner på Facebook eller Twitter!

Rogelio 'Frijolitos' Jiménez Pons

Biografi från Wikipedia

Rogelio Jiménez Pons is an actor.

Innehåll från Wikipedia tillhandahålls enligt villkoren i Creative Commons (CC BY-SA 3.0).

×
×
×
×
×