Volker Eckstein

 

Volker Eckstein

  • Översikt
  • Info & länkar
  • Diskussion

View this page in English on Filmanic

Volker Eckstein var en skådespelare. Han föddes i Schleusingen den 5 juni 1946. Volker Eckstein dog 26 mars 1993, han blev 46 år. Han är känd för bland annat Spieler (2015), Drohung bei Mondlicht (1987) och Der Schuft, der den Münchhausen schrieb (1979).

Denna biografi har genererats automatiskt av Filmanic (vår snälla lilla bot).

 
 

Listor & Nyheter

TMDb Film.nu använder sig av The Movie Database API (TMDb) för vissa funktioner, men är inte på något sätt stödd eller certifierad av TMDb.

Handlar denna sida om dig? Uppgifterna har vi helt eller delvis fått från The Movie Database (TMDb). Du kan begära att vi tar bort alla personuppgifter vi har om dig genom att skicka ett mail till oss och inkludera adressen till denna sida (URL). Förklara även vem du är, så vi vet att du är personen som denna sida handlar om. För att radera dina uppgifter från TMDb måste du kontakta dem separat.

Volker Eckstein

Född 1946-06-05 (79 år sedan) i Schleusingen. Död 1993-03-26 (46 år).

Förhållanden
Namn Från Till Typ av förhållade
Karin Baal(Gifta) 1993-03-26 Gifta

Dela din mening om Volker Eckstein?

Starta en diskussion om Volker Eckstein med dina vänner på Facebook eller Twitter!

Volker Eckstein

Biografi från Wikipedia

Volker Eckstein was an actor.

Innehåll från Wikipedia tillhandahålls enligt villkoren i Creative Commons (CC BY-SA 3.0).

×
×
×
×
×