Carlos Alcantara

 

Carlos Alcantara

  • Översikt
  • Info & länkar
  • Bilder
  • Diskussion

View this page in English on Filmanic

Carlos Alcantara är en skådespelare och manusförfattare. Han föddes i Lima den 12 november 1964. Han är känd för bland annat Siete semillas (2016), Perro guardián (2014), A los 40 (2014), Piratas en el Callao (2005) och Doble Juego (2004).

Denna biografi har genererats automatiskt av Filmanic (vår snälla lilla bot).

 
 
 

Listor & Nyheter

TMDb Film.nu använder sig av The Movie Database API (TMDb) för vissa funktioner, men är inte på något sätt stödd eller certifierad av TMDb.

Handlar denna sida om dig? Uppgifterna har vi helt eller delvis fått från The Movie Database (TMDb). Du kan begära att vi tar bort alla personuppgifter vi har om dig genom att skicka ett mail till oss och inkludera adressen till denna sida (URL). Förklara även vem du är, så vi vet att du är personen som denna sida handlar om. För att radera dina uppgifter från TMDb måste du kontakta dem separat.

Carlos Alcantara

Född 1964-11-12 (61 år sedan) i Lima.

Förhållanden
Namn Från Till Typ av förhållade
Jossie Lindley(Gifta: 2010–) 2010 Gifta

Bilder på Carlos Alcantara

Klicka på bilderna för att visa i full storlek

Dela din mening om Carlos Alcantara?

Starta en diskussion om Carlos Alcantara med dina vänner på Facebook eller Twitter!

Carlos Alcantara

Biografi från Wikipedia Extern länk till biografins källa

Carlos Alcántara is an actor.

Innehåll från Wikipedia tillhandahålls enligt villkoren i Creative Commons (CC BY-SA 3.0).

×
×
×
×
×