Charles Sullivan

 

Charles Sullivan

  • Översikt
  • Info & länkar
  • Bilder
  • Diskussion

View this page in English on Filmanic

Charles Sullivan är en skådespelare. Han föddes i Monroe den 24 april 1899. Han är känd för bland annat Livet är underbart (1946), Diktatorn (1940), Mr. Smith i Washington (1939), The Roaring Twenties (1939) och Fury (1936).

Denna biografi har genererats automatiskt av Filmanic (vår snälla lilla bot).

Listor & Nyheter

Skådespelare

 
 
TMDb Film.nu använder sig av The Movie Database API (TMDb) för vissa funktioner, men är inte på något sätt stödd eller certifierad av TMDb.

Handlar denna sida om dig? Uppgifterna har vi helt eller delvis fått från The Movie Database (TMDb). Du kan begära att vi tar bort alla personuppgifter vi har om dig genom att skicka ett mail till oss och inkludera adressen till denna sida (URL). Förklara även vem du är, så vi vet att du är personen som denna sida handlar om. För att radera dina uppgifter från TMDb måste du kontakta dem separat.

Charles Sullivan

Född 1899-04-24 (126 år sedan) i Monroe.

Bilder på Charles Sullivan

Klicka på bilderna för att visa i full storlek

Dela din mening om Charles Sullivan?

Starta en diskussion om Charles Sullivan med dina vänner på Facebook eller Twitter!

Charles Sullivan

Biografi från Wikipedia

Charles Sullivan was an actor.

Innehåll från Wikipedia tillhandahålls enligt villkoren i Creative Commons (CC BY-SA 3.0).

×
×
×
×
×